|
Ilość wiadomości z działu 'Aktualności': 8
|
|
|
|
„Powrót do zdrowia – powrót do pracy”
po kryzysie psychicznym
Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?
Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać?
Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.
Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby zmienić tę sytuację - zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.
Jak przebiega przekwalifikowanie zawodowe?
W trakcie realizacji programu rehabilitacji kompleksowej przebywasz w Ośrodku gdzie zapewnione masz zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i pełne wyżywienie. Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny. W Indywidualnym Programie Rehabilitacji zostanie opisany sposób realizacji każdego z modułów. Zaplanowany czas udziału w programie to 16 tygodni oraz 4 tygodnie praktyk zawodowych w miejscu Twojego zamieszkania. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 18:00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Całość pobytu jest całkowicie bezpłatna.
Jeśli ze względu na stan zdrowia straciłeś jedyne źródło utrzymania będziesz mógł wystąpić o przyznanie stypendium rehabilitacyjnego, którego wysokość będzie uzależniona od Twojej frekwencji na zajęciach.
Po zakończeniu pobytu w Ośrodku będziesz mieć zapewnione wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez minimum 1 miesiąc po rozpoczęciu pracy.
Warunkiem sukcesu jest Twój aktywny udział w zaplanowanych zajęciach ze wszystkich modułów. Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!
Jeśli chcesz wziąć udział w rehabilitacji kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych skontaktuj się z PFRON: ork@pfron.org.pl, tel. 22 50 55 600, 532 433 727.
Facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974
Materiał prasowy PFRON
Data wprowadzenia: 2022-11-21 1355 Data upublicznienia: Art. czytany: 169 razy
|
|
Wiadomość wprowadził: Cybulska Patrycja
|
|
Informacja z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego
'Opieka wytchnieniowa'

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że w dniu 26 października 2022 r. Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa'- edycja 2023 (dalej: Program).
Na realizację Programu w 2023 r. przeznaczono 150 mln zł z Funduszu Solidarnościowego. O uzyskanie środków z Funduszu Solidarnościowego mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego szczebla gminnego lub powiatowego. W ramach Programu gmina/powiat może otrzymać wsparcie finansowe do wysokości 100% kosztów realizacji zadania.
Program będzie realizowany od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. Wydatki poniesione na realizację zadań w ramach Programu w tym terminie zostaną uznane za kwalifikowalne wydatki.
Tryb i terminy naboru wniosków do Programu:
- gmina/powiat składa wniosek na środki finansowe w (załącznik 1A lub 1B do Programu) do Wojewody Podlaskiego do 10 listopada 2022 r. (decyduje data wpływu).
- Wojewoda sporządza i przekazuje wniosek na środki finansowe w ramach Programu wraz z listą rekomendowanych wniosków Ministrowi Rodziny i Polityki Społecznej w terminie do dnia 25 listopada 2022 r.
Minister Rodziny i Polityki Społecznej dokona ostatecznej weryfikacji i zatwierdzenia listy rekomendowanych wniosków złożonych przez wojewodów w terminie do dnia 9 grudnia 2022 r.
Szczegółowe informacje o Programie wraz z wzorami formularzy znajdują się na stronie:
https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1418,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-
ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-opieka-wytchnieniowa-edycja-2023
Sposób złożenia wniosku przez gminę/powiat:
1. Wniosek na środki finansowe należy złożyć w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP przesyłając na adres Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
2. Wniosek oraz załączniki muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym wójta, burmistrza/prezydenta miasta/starosty lub osoby upoważnionej.
3. W przypadku podpisywania wniosku przez osobę upoważnioną wraz z wnioskiem należy złożyć dokument uprawniający do złożenia podpisu.
Zachęcam wszystkie jednostki samorządowe do wnioskowania o środki finansowe na wsparcie osób z niepełnosprawnością, tj. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osób dorosłych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, mieszkających na terenie każdej gminy i każdego powiatu.
Sprawę prowadzi P. Jadwiga Milewska adres e-mail: jmilewska@bialystok.uw.gov.pl
Z poważaniem
Z up. WOJEWODY PODLASKIEGO
Ewa Feszler
Dyrektor Wydziału
Polityki Społecznej
Data wprowadzenia: 2022-10-31 0911 Data upublicznienia: Art. czytany: 352 razy
|
|
Wiadomość wprowadził: Cybulska Patrycja
|
» Informacja z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego 2022-10-26 1345 Informacja
Informacja Wojewody Podlaskiego 2022-07-07 1130 dla obywateli Ukrainy
Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19
» Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
|
» Informacja z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku
|
» Informacja dotycząca składania wniosków na świadczenie wychowawcze 500+ w 2021 roku
|
|
|
|
|